czwartek, 16 listopada 2017

Skąd pomysł na bloga?


Kryptowaluty i technologia blockchain rozwijają się w zawrotnym tempie. Na całym świecie posługują się nimi miliony osób. Waluty kryptograficzne (a w szczególności Bitcoin) coraz częściej stanowią ekwiwalent zapłaty. W Polsce przybywa miejsc, w których akceptowana jest płatność w BTC - za pomocą tej kryptowaluty można już uregulować rachunek za kawę, nabyć bilety do kina, czy nawet… kupić samochód. Obserwacja tempa rozwoju walut kryptograficznych prowadzi do wniosku, że w niedalekiej przyszłości ich powszechna rozpoznawalność i praktyczne zastosowanie nabiorą jeszcze większej skali. Każdego dnia powstają nowe projekty, których funkcjonowanie opiera się o technologię płatności cyfrowych. Mimo to, krypotwaluty wciąż pozostają w dużej mierze poza regulacją prawną. Ich właściwe zakwalifikowanie na tle innych instrumentów prawnych sprawia trudności nie tylko osobom korzystającym z ich możliwości na co dzień, ale także doświadczonym prawnikom.  Co więcej, wraz z rozwojem walut cyfrowych będą namnażać się wątpliwości i dylematy prawne, których dziś nie sposób przewidzieć. 

Głównym założeniem strony prawo kryptowalut jest objaśnienie podstawowych aspektów prawnych związanych z walutami kryprograficznymi. Każdy post poświęcony będzie praktycznemu zastosowaniu tej technologii w różnych sferach życia ze wskazaniem jak korzystać z niej zgodnie z prawem. 

Ze względu na to, iż najbardziej rozpoznawalną (a co za tym idzie - najczęściej wykorzystywaną w praktyce) kryptowalutą jest Bitcoin, duża część postów będzie odnosić się do niego. Należy pamiętać, że zdecydowana większość kryptowalut funkcjonuje na podobnych zasadach, zatatem rozważania dotyczące Bitcoina można w dużej mierze z powodzeniem odnieść także do innych walut cyfrowych.

1 komentarz:

  1. Blog zapowiada się bardzo ciekawie, nie mogę doczekać się jego rozwoju. Powodzenia ! :)

    OdpowiedzUsuń